Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni odzyskali skradziony pojazd i zatrzymali podejrzanego

Data publikacji 03.02.2015

Mieszkaniec Janikowa wpadł, gdy wyjeżdżał z Bydgoszczy kradzionym pojazdem. Zatrzymali go kryminalni z komendy miejskiej. 20-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna będzie odpowiadać za kradzież z włamaniem. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj (03.02.2015) w nocy kryminalni z bydgoskiej komendy zatrzymali mieszkańca Janikowa podejrzanego o kradzież pojazdu. Mężczyzna wpadł na "wylocie" z Bydgoszczy przy ulicy Nowotoruńskiej. Wówczas policjanci z komendy miejskiej, którzy prowadzili wzmożone działania na terenie miasta ukierunkowane na ograniczenie przestępczości samochodowej, zauważyli jadący od strony Ronda Toruńskiego pojazd marki BMW. Za kierownicą auta siedział młody mężczyzna. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli.

W trakcie sprawdzania okazało się, że 20-latek nie posiada przy sobie żadnych dokumentów od pojazdu. Co więcej, wyrwany zamek w drzwiach przednich od strony kierowcy, leżąca wewnątrz samochodu osłona gniazda diagnostycznego oraz rękawiczki materiałowo-gumowe świadczyły o kradzieży tego pojazdu. Z policyjnych ustaleń wyszło, że auto to zostało skradzione chwilę wcześniej z terenu bydgoskich Wyżyn. 20-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a pojazd wrócił do właściciela. Ponadto, zatrzymany jest znany kryminalnym ze środowiska pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich.

Teraz śledczy z bydgoskiej komendy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawią mu zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje już prokurator.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.37 MB)

Powrót na górę strony