Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę podejrzaną o kilkadziesiąt przestępstw kryminalnych

Data publikacji 04.02.2015

Mazowieccy policjanci zatrzymali 10 mężczyzn podejrzanych o popełnienie szeregu przestępstw. W toku śledztwa, prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Płocku, zatrzymanym zarzuca się kradzieże samochodów, rozboje, handel narkotykami, włamania do mieszkań, a także kradzieże biżuterii metodą na tzw. wyrwę. Prokurator przedstawił zatrzymanym osobom zarzuty i wystąpił do sądu z wnioskami o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 9 podejrzanych.

W niedzielę po południu policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP z siedzibą w Radomiu wspólnie z  funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, przy wsparciu sekcji antyterrorystycznej mazowieckiej komendy, zatrzymali w tym samym czasie w Żyrardowie dziesięciu mężczyzn.

Ustalenia wskazują, że grupa ta działała w okresie od 2003 roku do 2014 roku, na terenie powiatów żyrardowskiego, sochaczewskiego, grójeckiego, rawskiego oraz skierniewickiego. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy powiatu żyrardowskiego. Byli już w przeszłości notowani przez policję. Aktualnie są podejrzani o kradzieże samochodów, rozboje, handel narkotykami, włamania do mieszkań, a także kradzieże biżuterii metodą na tzw. wyrwę.

Śledczy zarzucają im między innymi napad na salon gier w Żyrardowie. Tam w 2012 roku kilku sprawców, używając niebezpiecznych narzędzi, zrabowało 25 tysięcy złotych.

Inne przestępstwo przypisywane zatrzymanym miało miejsce w 2014 roku w tym samym mieście, kiedy to grupa mężczyzn, używając gazu łzawiącego, napadła na stację paliw i ukradła kasetkę z pieniędzmi.

Zatrzymani są w wieku od 22 do 49 lat. Zapadły już decyzje o tymczasowym aresztowaniu 8 mężczyzn. O najsurowszym środku zapobiegawczym wobec dziewiątego sąd postanowi dzisiaj.

Podejrzanym grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymań doszło głównie dzięki kilkumiesięcznym działaniom operacyjnym policjantów. Na tej podstawie możliwe było podjęcie z umorzenia kilkudziesięciu spraw, które teraz znajdują swój finał w ustaleniu podejrzanych.

(KWP w Radomiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.53 MB)

Powrót na górę strony