Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne osoby zatrzymane do oszustw "na wnuczka"

Data publikacji 04.02.2015

Pod zarzutem usiłowania oszustwa metodą "na wnuczka" do policyjnego aresztu trafiła wczoraj 21-letnia kobieta i 24-letni mężczyzna. Oboje zatrzymani zostali na gorącym uczynku próby odbioru pieniędzy od jednej z mieszkanek Lublina. Oszuści, podając się za syna kobiety, próbowali wyłudzić od niej 40 tys. złotych. Mieli pecha, bo syn pokrzywdzonej akurat przebywał w domu.

Wczoraj około godz. 14: 00 do mieszkanki Lublina zadzwonił telefon. Mężczyzna podawał się za syna kobiety. Twierdził, że potrzebuje pilnej pomocy - uczestniczył w wypadku samochodowym, w którym poszkodowani zostali obywatele Niemiec i żądają 70 tys. złotych. Kobieta natychmiast zorientowała się, że rozmawia z oszustem. Sprawcy mieli pecha, bo jej syn właśnie przebywał w mieszkaniu. Mężczyzna skontaktował się z Policją, prosząc o interwencję. Po odbiór gotówki miała zgłosić się kobieta. Kiedy przyszła odebrać pieniądze, czekali już na nią policjanci.

Zatrzymana to 21-letnia mieszkanka województwa lubelskiego. Wczoraj wpadł także 24-latek, który towarzyszył kobiecie. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Mężczyzna w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. Odpowiadał m.in. za kradzież, włamanie i groźby. Policjanci w dalszy ciągu pracują nad sprawą.

To już kolejne w ostatnich dnia zatrzymania oszustów działających metodą na „wnuczka” czy „policjanta”.

(KWP w Lublinie / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.94 MB)

Powrót na górę strony