Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Data publikacji 05.02.2015

Po telefonicznym powiadomieniu o podłożonym ładunku wybuchowym z placówki socjalizacyjnej ewakuowano wszystkich wychowanków i pracowników. Policjanci szybko znaleźli niebezpieczne ładunki i zatrzymali terrorystów. Na szczęście to były tylko ćwiczenia.

Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie funkcjonowania służb ratunkowych oraz doskonalenie postępowania służby dyżurnej aleksandrowskiej komendy, jak również działania służb policyjnych w terenie zagrożonym. W trakcie szkolenia policjanci mieli za zadanie zatrzymać grupę osób, które wtargnęły na teren placówki, sterroryzowały pracowników i pozostawiły tam ładunek wybuchowy. Terrorystów szybko obezwładniono. Po przeszukaniu okazało się, że w placówce pozostawili ładunek wybuchowy Do akcji wkroczyli funkcjonariusze z jednostki saperskiej. Po przeszukaniu terenu zabezpieczyli odnaleziony ładunek.

Policyjnej akcji z dużym zainteresowaniem przyglądali się samorządowcy, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Aleksandrowa. Młodzież była zachwycona pokazami. Po zakończonych ćwiczeniach policjanci opowiedzieli najmłodszym widzom, co dzisiaj robili i jak ważne było słuchanie poleceń przełożonych, a co się z tym wiąże - wychowawców.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

 

Powrót na górę strony