Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli wyłudzić okup

Data publikacji 06.02.2015

Nietrzeźwi mężczyźni upozorowali porwanie oraz żądali okupu, żeby pozyskać pieniądze na alkohol. Fałszywe groźby zostały wykryte. Policjanci zatrzymali oszustów, grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek (3.02.15) w jednym z włocławskich mieszkań przy ul. Toruńskiej dwaj mężczyźni (39 i 40 lat) pili alkohol. Gdy zabrakło środków finansowych na dalszą libację, jeden z nich zadzwonił do szwagra drugiego, pozorując uprowadzenie członka rodziny i żądając okupu w wysokości 10 000 zł. Aby nadać powagi sytuacji groził również pozbawieniem życia. Osoba, do której został wykonany telefon, zorientowała się jednak w sytuacji i nie dała się oszukać. Po tej nieudanej próbie, następnie zadzwoniono do teścia jednego z mężczyzn pijących alkohol. Tym razem zażądano 5 tys. zł. Jednak siostra osoby, która rzekomo była uprowadzona, zidentyfikowała numer telefonu, tym samym uświadamiając rodzinie, że to dzwoni jej brat wraz z kolegą i usiłują wymusić pieniądze.

Policjanci zatrzymali pijanych mężczyzn. Teraz odpowiedzą za usiłowanie oszustwa i kierowanie gróźb karalnych. Za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony