Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy wnuczek w rękach policji

Data publikacji 09.02.2015

Wieluńscy policjanci zatrzymali 27–letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, który, działał metodą „na wnuczka”. Wyłudził w ten sposób pieniądze od mieszkanki Wielunia. Oszust został już tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

5 lutego 2015 roku około godziny 15.00 do wieluńskiej komendy policji przyszedł mężczyzna, który zapytał dyżurnego czy jego syn miał wypadek i czy został zatrzymany przez policję. Z dalszej rozmowy wynikało, że do jego żony  zadzwonił najprawdopodobniej syn twierdząc, że pijany spowodował wypadek drogowy i w związku z tym został zatrzymany. Przekazał, że będzie zwolniony, ale muszą wpłacić 70 tysięcy złotych tytułem poręczenia.

Policjanci szybko zorientowali się, że małżeństwo padło ofiarą oszustwa. Sprawcy w trakcie kolejnych rozmów z kobietą podawali się za policjanta i prokuratora. Przekonywali ją, że jeżeli wpłaci pieniądze jej syn zostanie zwolniony. Po pieniądze miał się zgłosić kurier z prokuratury. Kobieta nie zdołała zebrać żądanej kwoty. Posiadała 2310 złotych, co jak się okazało nie stanowiło problemu dla oszustów. Przekazanie tych pieniędzy nastąpiło nieopodal bloku, w którym mieszkają pokrzywdzeni.

Dzięki bardzo szybkiej reakcji policjantów z Wydziału Kryminalnego  jeden ze sprawców został zatrzymany. Nie zdążył opuścić jeszcze osiedla. Znaleziono przy nim pieniądze w kwocie odpowiadającej tej jaką mu przekazała kobieta. Policjanci w dalszym ciągu sprawdzają wszystkie wątki mające związek z tą sprawą.

Sąd Rejonowy w Wieluniu tymczasowo aresztował 27-latka na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 8 lat pozbawiania wolności.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony