Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 2,8 tys. porcji środków odurzających nie trafi na ulice

Data publikacji 09.02.2015

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, a podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W samochodzie podejrzanego funkcjonariusze znaleźli ponad 2,8 tys. porcji marihuany, amfetaminy i haszyszu. Ponadto zabezpieczono broń gazową i wiatrówkę. Mężczyzna został już decyzją sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, w wyniku prowadzonych działań zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Zatrzymany, to 24 - letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci uzyskali informację, że mężczyzna może posiadać w aucie narkotyki. Postanowili te podejrzenia zweryfikować. Podejrzanego zatrzymali nieopodal samochodu, którym się poruszał. Mężczyzna nie chciał otworzyć auta. Okazało się, że wewnątrz pojazdu policjanci znaleźli narkotyki, z których można uzyskać ponad 2800 porcji handlowych. Była to marihuana, amfetamina oraz haszysz.

Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli wagę do porcjowania środków odurzających. Narkotyki ukryte były w plecaku, w pojemniku oraz w różnych miejscach w aucie. Policjanci znaleźli również dwie sztuki broni – gazową oraz wiatrówkę. Obecnie funkcjonariusze ustalają, czy mężczyzna powinien mieć pozwolenie na ich posiadanie.

Funkcjonariusze ustalają również źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz sprawdzają czy 24 - latek zajmował się ich dystrybucją. Zatrzymanemu za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozić może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został już decyzją sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony