Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzut paserstwa

Data publikacji 09.02.2015

Policjanci z Dębna zatrzymali 29-latka, mieszkańca gminy Dębno, u którego na posesji ujawnili skradziony na terenie Niemiec samochód marki "VW Multivan". Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Dębna otrzymali informacje o tym, że na jednej z posesji na terenie gminy Dębno stoi skradziony pojazd marki "VW Multivan". Funkcjonariusze w trakcie wykonywania czynności potwierdzili zgłoszenie i na wskazanej posesji ujawnili pojazd, który był częściowo zdemontowany. Po sprawdzeniu pojazdu po numerze VIN w policyjnym systemie okazało się, że samochód został skradziony na terenie Niemiec.

Policjanci zatrzymali 29 -letniego mężczyznę mieszkańca gminy Dębno. Ujawniony pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał zarzut paserstwa , za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Na podstawie zebranych przez policjantów materiałów dowodowych prokurator zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Wartość zabezpieczonego pojazdu oszacowano na 20 tys.euro.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony