Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał zrobić interes na cudzych "czterech kątach"

Data publikacji 09.02.2015

Nie mając aktu własności do lokalu, a jedynie umowę najmu, chciał sprzedać cudze mieszkanie. Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali nieuczciwego 42-latka. Od dziś przebywa on w koszalińskim areszcie, a za oszustwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna wynajął na początku roku mieszkanie z pełnym wyposażeniem. Wprowadził się do niego i szybko postanowił zarobić na cudzych „czterech kątach”. W tym celu zamieścił ogłoszenie z pełną ofertą sprzedaży lokalu na kilku portalach internetowych. Odpowiedziały na nie trzy osoby, które zainteresowały się ceną, lokalizacją i opisem mieszkania. Dla każdej z nich 42-latek miał przygotowane podrobione dokumenty świadczące o tym, że to on jest pełnoprawnym właścicielem lokalu.

Na trop sprawy trafili policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, którzy ujawnili przestępczy proceder i zatrzymali nieuczciwego najemcę. W trakcie przeszukania pomieszczeń, do których miał dostęp 42-latek, kryminalni zabezpieczyli szereg dokumentów, którymi sprawca chciał się posłużyć przy sprzedaży mieszkania.

W trakcie zatrzymania 42-latka był również prawowity właściciel lokalu, który wycenił go na kwotę 150 tysięcy złotych. Nie krył zdziwienia, gdy podczas policyjnych czynności do drzwi mieszkania zapukała kolejna osoba zainteresowana zamieszczona na portalu ofertą.

Dziś koszaliński sąd rozpatrzył i przychylił się do złożonego przez policjantów wniosku o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie karany za podobne przestępstwa.

Sprawcy za popełnione przestępstwo może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony