Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzionym autem na włamanie

Data publikacji 09.02.2015

Policjanci z komisariatu na toruńskim Podgórzu rozpoznali skradzione wcześniej w Inowrocławiu auto, więc postanowili skontrolować podróżujących nim dwóch mężczyzn. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli sporą liczbę łupów skradzionych podczas, jak się okazało, kolejnego już włamania. Kryminalni udowodnili 19-latkowi dokonanie 9 przestępstw, a jego starszemu o 4 lata kompanowi aż 13. Obu grozi teraz do 10 lat więzienia.

W miniony piątek (6.02.14) około 7.00 patrol policjantów z komisariatu Toruń Podgórz, pełniący służbę w Małej Nieszawie, zauważył białego volkswagena golfa kombi. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na ten konkretny pojazd, bo wiedzieli o kradzieży dokładnie takiego modelu, do jakiej doszło w Inowrocławiu. Nieznany sprawca wyjechał samochodem tej marki z parkingu przy ul. Szarych Szeregów i odjechał nim w nieznanym kierunku.

Policjanci zatrzymali więc volkswagena do kontroli. Autem podróżowało dwóch mężczyzn. Podczas kontroli uwagę funkcjonariuszy zwrócił przewożony pokaźnych rozmiarów bagaż, a było tam m.in.: dziewięć kompletów kół samochodowych, akumulator, podnośnik samochodowy oraz kosiarka do trawy. Żaden z mężczyzn nie był w stanie wyjaśnić skąd one pochodzą. Zostali więc zatrzymani. Dwaj mieszkańcy Inowrocławia w wieku 19 i 23 lat trafili do policyjnego aresztu. Dodatkowo podczas przeszukania przy jednym z nich funkcjonariusze znaleźli prawie 1,5 grama narkotyku. Wstępne testy wykazały, że jest to kokaina.

Kryminalni przeanalizowali sprawy dotyczące różnych kradzieży, aby ustalić pochodzenie zabezpieczonych przedmiotów. Ostatecznie okazało się, że zostały one skradzione podczas włamania do garażu przy Alei Okrężnej w Inowrocławiu. Domyślając się również, że dla zatrzymanych to nie pierwsze przestępstwo policjanci sprawdzili co jeszcze mają na sumieniu. W konsekwencji młodszy z nich usłyszał łącznie 9 zarzutów, a starszy aż trzynaście. Praktycznie wszystkie udowodnione im czyny to włamania. Część z nich sprawcy dokonali w Inowrocławiu, ale też kilkukrotnie działali w Toruniu i Małej Nieszawce. Tam włamali się do kilku stojaków zabezpieczających, skąd skradli butle gazowe. Dzisiaj wiadomo również, że włamanie do garażu przy ul. Bielańskiej w Toruniu to sprawka starszego z nich. Właściciel stracił wtedy silnik elektryczny, silnik spalinowy oraz akumulator do bmw. Temu samemu sprawcy policjanci udowodnili również włamanie do garażu przy ul. Szosa Okrężna, którego dokonał w połowie ubiegłego roku i wyniósł wiertarkę udarową, wyrzynarkę oraz walizki z narzędziami.  

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.96 MB)

Powrót na górę strony