Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali odszkodowania, pozorując kolizje - członkowie grupy są już w rękach CBŚP

Data publikacji 10.02.2015

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kolejnych 7 członków zorganizowanej grupy przestępczej, która wyłudzała od firm ubezpieczeniowych odszkodowania, na podstawie sfingowanych kolizji. Straty szacowane są na co najmniej milion złotych. Choć w tej sprawie zarzuty usłyszało już 26 osób, sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, wspierani przez funkcjonariuszy Zespołów Relizacyjnych CBŚP, zatrzymali 7 osób, wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej, która wyłudzała odszkodowania na podstawie sfingowanych kolizji drogowych.

Członkowie grupy nabywali samochody osobowe różnych marek, które z góry były przeznaczone o udziału w fikcyjnych stłuczkach.  Szacuje się, że grupa działała od co najmniej 4 lat i spowodowała straty szeregu firm ubezpieczeniowych na kwotę co najmniej 1.000.000 złotych.

Funkcjonariusze CBŚP, w ciągu zaledwie kilku miesięcy od uzyskania pierwszych informacji, rozpracowali całą strukturę grupy, w której każdy z członków miał przydzielone określone zadania. Efektem tych czynności było zatrzymanie członków gangu. Do tej pory zatrzymano 21 osób, którym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wyłudzenia znacznych kwot pieniędzy od firm ubezpieczeniowych. Policjanci zatrzymali także osoby, które kierowały grupą.

W toku śledztwa wobec 4 podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Pozostałe osoby objęte zostały dozorem policyjnym oraz poręczeniem majątkowym.

Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli u podejrzanych mienie, m.in. w postaci samochodów.

Choć w tej sprawie zarzuty usłyszało już 26 osób, sprawa maw dalszym ciągu charakter rozwojowy i prowadzona jest przy współpracy z przedstawicielami firm ubezpieczeniowych, które występują w tej sprawie w charakterze pokrzywdzonych.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Apelacyjna w Krakowie.

CBŚP Kraków

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.65 MB)

Powrót na górę strony