Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pies wytropił podejrzanego o włamanie

Data publikacji 10.02.2015

Montana – policyjny pies przez ponad 8 kilometrów szedł po śladach prowadzących z miejsca kradzieży z włamaniem wprost do domu podejrzanego. 17-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko–kozielskiego został zatrzymany i przyznał się do włamania. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych metalowych elementów. Zatrzymanemu może grozić nawet do 10 lat więzienia.

Dyżurny kędzierzyńskiej Policji został powiadomiony o włamaniu, do którego miało dojść na terenie jednej z firm działającej w gminie Bierawa. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że ktoś włamał się do kontenera i skradł z niego elementy metalowe wartości około 2 000 złotych.

Na miejscu oprócz śledczych, którzy wykonywali oględziny i zabezpieczali ślady przestępstwa pracował również przewodnik policyjnego psa. Montana natychmiast podjął trop i przez ponad 8 kilometrów szedł po śladach podejrzanego.

Pies doprowadził policjantów do domu 17-latka, gdzie znaleźli część skradzionych metalowych elementów. Młody mężczyzna został zatrzymany i przyznał się do kradzieży z włamaniem. Kryminalni pracujący nad sprawą ustalili, że pozostałą część skradzionych przedmiotów 17-latek sprzedał w skupie złomu.  

Za kradzież z włamaniem może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony