Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewozili blisko pół kilograma marihuany - kierowca i pasażer zatrzymani

Data publikacji 10.02.2015

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego, w trakcie kontroli drogowej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali znaczną ilość środków odurzających. W ich samochodzie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli blisko 0,5 kg narkotyków. Obecnie policjanci sprawdzają skąd pochodziły środki odurzające oraz to, czy mężczyźni zajmowali się ich dystrybucją. Za tego typu przestępstwo grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach, w wyniku podjętych czynności, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Zatrzymani, to dwaj mieszkańcy Kowar, w wieku 31 i 32 lat. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Sprawa wyszła na jaw podczas kontroli drogowej. Policjanci na jednej z ulic w Mysłakowicach zatrzymali do kontroli osobową Alfę Romeo. Kierującym okazał się 31 - letni mieszkaniec Kowar, który podróżował ze swoim 32 - letnim kolegą. W trakcie kontroli policjanci wyczuli w aucie wyraźny zapach marihuany. Sprawdzenie wykazało, że pasażer posiada worek, w którym znajduje się blisko 0,5 kg tego narkotyku, natomiast kierowca posiadał niewielką ilość amfetaminy.

Obecnie funkcjonariusze dalej wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków, a także czy mężczyźni zajmowali się ich dystrybucją. Pasażerowi za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a jego koledze kara pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony