Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla fałszywego kuzyna

Data publikacji 10.02.2015

Policjanci z warszawskiej Pragi Północ zatrzymali 20-latka, który próbował wyłudzić 20 tys. zł od starszego mężczyzny metodą na tzw. kuzyna. Damian K. wpadł, gdy próbował odebrać pieniądze. Na podstawie zebranego materiału dowodowego został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Zatrzymanemu grozić może kara do 8 lat więzienia. Przypominamy, że oszuści wciąż próbują wyłudzać pieniądze metodą na „wnuczka”, „krewnego” czy „funkcjonariusza”.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z Pragi Północ ustalili, że mężczyzna podający się za kuzyna, prawdopodobnie będzie próbował wyłudzić pieniądze od starszego człowieka. Został on objęty obserwacją, a następnie zatrzymany.

Jak ustalili policjanci, wszystko zaczęło się, gdy do starszego mężczyzny zatelefonował fałszywy kuzyn z prośbą o pożyczenie pieniędzy. Po tej rozmowie poszkodowany ponownie odebrał telefon. Tym razem rozmówca poinformował, że bierze udział w akcji zorganizowanej przez „funkcjonariuszy”, którzy mają zatrzymać oszustów. Starszy mężczyzna miał przekazać "kuzynowi" 20 tysięcy złotych. Transakcję uniemożliwili policjanci z Pragi Północ, ktorzy zatrzymali 20-latka.

Damian K. usłyszał już zarzut usiłowania oszustwa. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat więzienia.

Policjanci apelują, aby w sytuacjach wymagających natychmiastowego podjęcia decyzji o pomocy finansowej, zastanowić się, czy to na pewno ktoś z rodziny potrzebuje pomocy? Jeden telefon do prawdziwego krewnego rozwieje wszelkie wątpliwości i pozwoli nam uniknąć bardzo poważnej straty.

(KSP / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.51 MB)

Powrót na górę strony