Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli kilogram narkotyków

Data publikacji 10.02.2015

Na podstawie materiałów zgromadzonych przez łęczyńskich policjantów sąd zastosował tymczasowy areszt wobec czterech mężczyzn w wieku 27 – 37 lat. Mężczyźni usłyszeli zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznych ilości środków odurzających, dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek w miejscowości Zofiówka gm. Łęczna. Ok godz. 21.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford Mondeo. Za kierownicą siedział 29 – letni mieszkaniec gm. Ludwin. Funkcjonariusze podczas kontroli pojazdu na przednim siedzeniu ujawnili reklamówkę z zawartością suszu roślinnego. Stróże prawa przeprowadzili badanie zabezpieczonego suszu narkotesterem. Okazało się, że jest to marihuana. Łącznie zabezpieczono kilogram tego narkotyku. Funkcjonariusze zatrzymali 29 – latka i przewieźli go do komendy.

W wyniku dalszych czynności policjanci ustalili pozostałych mężczyzn zajmujących się procederem narkotykowym. Już następnego dnia policjanci zatrzymali 27 – letniego mieszkańca gm. Wólka Lubelska. Jak się okazało, to właśnie on pośredniczył w przekazaniu kilograma marihuany 29 – latkowi za 12 tys. zł. Ponadto policjanci ustalili, że w styczniu br. również zbył za 6 tys. zł pół kilograma marihuany, która następnie trafiła w ręce mieszkańca gm. Łęczna

Policjanci postanowili sprawdzić mieszkanie 27 – latka. Tam podczas przeszukania w jego pokoju w zatyczce od dezodorantu oraz w bluzie w kieszeni znaleźli dwa woreczki foliowe z zawartością suszu. To była również marihuana.

Do tej narkotykowej sprawy policjanci w niedzielę zatrzymali kolejne osoby. W ręce kryminalnych z Lublina wpadł 27 – letni diler mieszkaniec Lublina. Z kolei w ręce łęczyńskich policjantów wpadł 37 – letni odbiorca mieszkaniec gm. Łęczna.

Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych w niedzielę mieszkańcy gm. Ludwin oraz gm. Wólka Lubelska zostali doprowadzeni do prokuratury gdzie usłyszeli zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznej ilości środków odurzających. Dodatkowo mieszkaniec gm. Wólka Lubelska usłyszał zarzut posiadania marihuany. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Natomiast w poniedziałek przed oblicze prokuratora doprowadzono ich kompanów. Przedstawiono im zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznej ilości środków odurzających. Sąd wobec nich zastosował również środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch i trzech miesięcy.

Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwa jakich się dopuścili zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak zapowiadają policjanci sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania w tej sprawie.

(KWP w Lublinie / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.26 MB)

Powrót na górę strony