Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowany kanał przemytniczy narkotyków do Polski

Data publikacji 10.02.2015

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali kanał przemytniczy narkotyków i w ostatnich dniach przechwycili amfetaminę o czarnorynkowej wartości nawet kilkaset tysięcy złotych. Dwaj zatrzymani mężczyźni podejrzani o przemyt znacznej ilości narkotyków zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od prawie roku zajmowali się  rozpracowaniem grupy, która przemycała środki odurzające do Polski. W związku ze sprawą pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci zatrzymali na gorącym uczynku, tuż po zakończonej transakcji, dwóch mężczyzn, w tym organizatora przestępczego procederu, przy którym znaleziono 5 kg amfetaminy. Wartość czarnorynkowa tych narkotyków to prawie pół miliona złotych.

Następnego dnia  policjanci zatrzymali dwie kolejne osoby. Kobieta i mężczyzna w swoim domu przechowywali narkotyki.  Podczas przeszukania ich mieszkania funkcjonariusze zaleźli 40 gramów kokainy, 60 gramów amfetaminy oraz 550 tabletek extasy.  Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych środków to ponad 20 tys. zł

Wszystkie cztery zatrzymane osoby usłyszały zarzuty. Dwóch mężczyzn podejrzanych o przemyt  znacznej ilości narkotyków zostało tymczasowo aresztowanych. Wobec dwóch pozostałych osób orzeczono dozory policyjne. Im zarzuca się uczestnictwo w obrocie znacznej ilości narkotyków, udzielanie i posiadanie narkotyków.

Za przemyt narkotyków grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności, natomiast za uczestnictwo w obrocie znacznej ilości narkotyków do 12 lat więzienia.

To już kolejne zatrzymania w sprawie przemytu narkotyków do Polski. W związku z tą sprawą zatrzymano dotychczas 9 osób i zabezpieczono narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko miliona złotych.

(KWP w Gdańsku / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.08 MB)

Powrót na górę strony