Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali Audi Q7 skradzione w Austrii

Data publikacji 10.02.2015

Policjanci z Polkowic współpracując z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji odnaleźli samochód osobowy marki Audi Q7, który na początku lutego został skradziony z terenu Austrii. Ponadto odzyskano rzeczy i różnego rodzaju przedmioty pochodzące z kradzieży dwóch innych pojazdów - Audi Q5 skradzionego w styczniu br. z terenu Wrocławia oraz Mercedesa Sprintera, skradzionego w ubiegłym roku we Francji. W tej sprawie zatrzymano dwóch mieszkańców gminy Lubin.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach współpracując z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji ustalili miejsce ukrycia samochodu marki Audi Q7, skradzionego na początku lutego br. z terenu Austrii. Auto o wartości ponad 112 tys. złotych policjanci zlokalizowali i zabezpieczyli w jednym z garaży usytuowanych na peryferiach Polkowic.

W wyniku dalszej pracy operacyjnej, funkcjonariusze współpracując z policjantami z grupy realizacyjnej, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 28 lat, mieszkańców gminy Lubin, podejrzewanych o kradzież tego pojazdu oraz jego ukrywanie.

Ponadto odzyskano rzeczy i różnego rodzaju przedmioty pochodzące z kradzieży dwóch innych pojazdów, tj. Audi Q 5 skradzionego w styczniu br. z terenu Wrocławia oraz Mercedesa Sprintera skradzionego w ubiegłym roku we Francji.

Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, jeden za trzymanych mężczyzny usłyszał już zarzuty paserstwa. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie trwają dalsze czynności w tej sprawie.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony