Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kradzież auta trafił do aresztu

Data publikacji 10.02.2015

W czasie ostatniego weekendu szprotawscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu osobowego, kierowanie autem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

6 lutego tego roku policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie otrzymali zgłoszenie o kradzieży z terenu prywatnej posesji niezabezpieczonego samochodu osobowego m-ki VW Polo, w którym były dokumenty pojazdu. Sprawca tego czynu wykorzystał chwilowe wejście do domu pokrzywdzonego i ukradł stojący na posesji samochód. Następnego dnia (07.02) właściciel auta dostał smsa z informacją, w którym miejscu stoi jego skradziony samochód. Samochód został odnaleziony, a policjanci tego samego dnia zatrzymali do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży volkswagena.       
      
W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci ustalili, że zatrzymany do wyjaśnienia 27-latek, który nie ma miejsca stałego zamieszkania, ma już prowadzone dwie sprawy karne, bowiem był dwukrotnie zatrzymany za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości: 2 lutego 2015 r. w Szprotawie kierował samochodem m-ki Ford Mondeo mając  w organizmie 2,4‰ alkoholu i 17 grudnia 2014 r. w Szprotawie kierował samochodem osobowym m-ki Toyota Corolla mając 2,2‰ alkoholu w organizmie. Ponadto ten sam mężczyzna od października 2012 r. ma sądowy zakaz kierowania  pojazdami mechanicznymi na okres 10 lat.
 
W związku z rażącym lekceważeniem zakazu sądowego, kradzieżą samochodu i złamaniem innych przepisów obowiązującego porządku prawnego, zatrzymany 27-latek, po wytrzeźwieniu został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Prokurator, po przedstawieniu podejrzanemu zarzutów, złożył do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. 9 lutego Sąd Rejonowy w Żaganiu wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 27-latka na okres 3 miesięcy.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony