Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 10.02.2015

Poznańscy policjanci za usiłowanie zabójstwa zatrzymali 41-letniego mieszkańca Poznania. Podejrzany podpalił mieszkanie i próbował udusić żonę. Wcześniej znęcał się nad nią. Mężczyzna obecnie przebywa w areszcie. Grozi mu nawet kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W nocy z 4/5 lutego br. w mieszkaniu na jednym z osiedli na poznańskim Piątkowie miał miejsce pożar. Zniszczeniu uległo mieszkanie, a rodzina znajdująca się w pomieszczeniach zdołała uciec. Wbrew pozorom nie był to nieszczęśliwy wypadek. Pożar wzniecił zamieszkujący tam 41-letni mężczyzna. W pokoju, w którym spała jego żona podejrzany podłożył ogień, a następnie próbował udusić swoją partnerkę. Kobieta obroniła się przed napastnikiem i zdołała uciec przed nim przez balkon.

Kobieta zdecydowała się poinformować funkcjonariuszy o całym zdarzeniu dopiero kilka dni po pożarze. Jak się okazało, od jakiegoś czasu mąż znęcał się nad nią, lecz ze strachu przed nim nie zgłaszała wcześniej na Policję interwencji.

8 lutego br. policjanci zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, sprowadzenia niebezpiecznego zdarzenia w postaci pożaru, a także naruszenia czynności narządu ciała. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu teraz do kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony