Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o pobicie ze skutkiem śmiertelnym zatrzymani

Data publikacji 11.02.2015

W zaledwie kilka godzin od zgłoszenia przestępstwa policjanci z Opola zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Poszkodowany mimo udzielonej mu pomocy lekarskiej zmarł. 36 i 49-latek usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Teraz muszą liczyć się z grożącą za taki czyn karą do 12 lat więzienia.

6 lutego rano dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymał ze szpitala telefoniczną informację o zgonie 42-letniego obywatela Ukrainy, który najprawdopodobniej wcześniej został pobity. Na miejsce skierowano policjantów. Jak ustalili pracujący nad sprawą funkcjonariusze, pogotowie do źle czującego się mężczyzny wezwał jeden z jego współlokatorów. Pobitego 42-latka przewieziono do szpitala, gdzie mimo udzielonej pomocy zmarł.

Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Zatrzymani to 36 i 49-letni obywatele Ukrainy. Jak wynika z ustaleń prowadzących tę sprawę policjantów, do pobicia doszło w nocy z 4 na 5 lutego w jednym z mieszkań na terenie Opola, gdzie razem mieszkali wszyscy uczestnicy tego zdarzenia.

Na podstawie zebranych przez śledczych dowodów już następnego dnia po zatrzymaniu, obaj podejrzewani usłyszeli prokuratorski zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Prowadzący sprawę prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec obu mężczyzn dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Obaj muszą liczyć się z grożącą za taki czyn karą do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)
 

Powrót na górę strony