Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy Komisariat Policji w Warszawie-Wesołej

Data publikacji 11.02.2015

Stołeczni policjanci z dzielnicy Wesoła w Warszawie zaczynają pracę w nowym budynku. Dzisiaj (11 lutego) odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby Komisariatu Policji. Koszt budowy wyniósł w sumie ponad 5 mln 500 tys. zł. Środki na ten cel pochodziły z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji.

Budowa Komisariatu w Wesołej trwała 2 lata (2013-2014). Nowy budynek komisariatu składa się z dwóch kondygnacji.

W nowym budynku planuje się dodatkowo zatrudnić 36 funkcjonariuszy policji. Aktualnie w Komisariacie Policji w Warszawie-Wesołej pracują 24 osoby.

Dzięki środkom pochodzącym z Programu Standaryzacji systematycznie poprawiają się warunki pracy policjantów, w tym stołecznej policji.

Dotychczas, na terenie KSP w Warszawie, w ramach Programu Standaryzacji zakończono:

 -  w 2013 r. modernizację budynków Oddziału Prewencji Policji Piaseczno-Iwiczna; budowę nowej siedziby Komisariatu Policji w Jabłonnie; budowę zaplecza dla psów służbowych; łączny koszt tych przedsięwzięć to ponad 6 mln 600 tys. zł
 -  w 2014 r. na kwotę ponad 5 mln 500 tys. zł – budowę Komisariatu Policji w Warszawie-Wesołej.

W 2015 r. planuje się realizację 4 inwestycji i 1 remontu. Inwestycje obejmą 3 Komendy Rejonowe Policji w Warszawie i Komisariat Policji w Stanisławowie. Wyremontowana zostanie Komenda Rejonowa Policji i Komisariat Policji Warszawa-Wilanów. Łączny koszt realizacji tych przedsięwzięć ze środków Programu w 2015 r. dla stołecznej policji wynosi ponad 22 mln 800 tys. zł.

Przypominamy, że na terenie całej Polski od początku trwania Programu do końca ubiegłego roku (w latach 2013-2014) zrealizowano łącznie 62 inwestycje i 70 remontów. Tylko w dwóch pierwszych latach działania Programu (2013-2014) wydano w sumie ponad 646 mln zł.

W tym roku na terenie Polski zostanie zrealizowanych 48 inwestycji i 48 remontów. Do końca trwania Programu, czyli do grudnia 2015 r. planuje się wydać około 354 mln zł, z 1 mld zł które zostało przeznaczone na realizację Programu w całym okresie finansowania (2013-2015).

Do tej pory w ramach Programu Standaryzacji wybudowano i oddano do użytku nowe komendy, w tym m.in. Komendę Powiatową Policji w Nowej Soli, Komendę Miejską Policji w Płocku, czy też Komendę Powiatową Policji w Stargardzie Szczecińskim.

Remonty wykonano w wielu komendach miejskich, m.in. w Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Przemyślu, Radomiu, Suwałkach, Bochni, Limanowej, Myślenicach, Rawiczu czy Wieluniu, a także w komisariatach policji w Białej, Koronowie, Lubsku, Nowej Rudzie, Rzgowie, Wschowie.

Źródło: MSW, foto: KSP

Powrót na górę strony