Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze przejęli nielegalny alkohol i papierosy

Data publikacji 11.02.2015

Policjanci z powiatu świdnickiego przejęli 150 litrów spirytusu, 140 kilogramów tytoniu i 1000 sztuk nielegalnych papierosów. Towar ukryty był w jednym z mieszkań na terenie Strzegomia. Straty na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na blisko 100 tysięcy złotych. Zatrzymanemu w tej sprawie 48-latkowi grożą teraz wysokie grzywny lub kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komendy powiatowej w Świdnicy wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Wałbrzychu ujawnili i zabezpieczyli nielegalny alkohol i tytoń. W mieszkaniu na terenie Strzegomia i pomieszczeniach gospodarczych należących do zatrzymanego w tej sprawie 48-latka funkcjonariusze ujawnili 140 kilogramów tytoniu, 150 litrów spirytusu oraz 1000 sztuk papierosów bez znaków akcyzy skarbowej. Efektem przeszukania było także zabezpieczenie dwóch elektrycznych maszynek do nabijania papierosów oraz maszynki do cięcia tytoniu.

Okazało się, że zabezpieczony alkohol to wyrób własny zatrzymanego mężczyzny, który w garażu posiadał bimbrownię. Nielegalny towar zabezpieczyli celnicy. Straty na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na blisko 100 tysięcy złotych.

Teraz za przestępstwo karno-skarbowe zatrzymany do wyjaśnienia mieszkaniec Strzegomia odpowie przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów za tego typu czyn grożą wysokie grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.  

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony