Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali dekodery z rocznym abonamentem w cenie

Data publikacji 11.02.2015

Legniccy policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą zatrzymali kobietę i mężczyznę, podejrzanych o oszustwa. Sprawcy dzwonili do różnych osób podszywając się pod pracowników jednej z telewizji cyfrowych, proponując im zakup dekodera z rocznym abonamentem. Jeśli rozmówca się zgadzał, kilka minut później kontaktował się z nim kurier i umawiał się na dostarczenie dekodera. Oczywiście przekazanie dekodera i odbiór gotówki również odbywały się bardzo szybko. Tak, aby osoba nie miała czasu na zastanowienie się czy też sprawdzenie tej informacji.

Jednym z klientów pomysłowej pary okazał się emerytowany policjant. Po telefonie z ofertą mężczyzna zadzwonił do przedstawianej w ofercie firmy, chcąc zweryfikować otrzymane informacje. Oczywiście dowiedział się, że takiej usługi nie ma w ofercie. Mężczyzna w kolejnej rozmowie telefonicznej z oszustami zgodził się na propozycję tyle, że o sytuacji powiadomił Policję. Kiedy do jego drzwi zapukał "kurier" czekali już na niego funkcjonariusze. Policjanci kontynuując czynności w tej sprawie zatrzymali również kobietę.  

Okazało się, że podejrzani o oszustwo to małżeństwo z Wrocławia. Jak ustalili zajmujący się tą sprawą policjanci, para działała od września 2014 roku do lutego 2015 roku na terenie całego województwa dolnośląskiego. Ofiarami przestępczego procederu padło kilkadziesiąt osób. W tej chwili policjanci z Legnicy ustalają kolejnych pokrzywdzonych.

Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które zostały oszukane w opisany powyżej sposób. Zgłaszać się można osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy lub najbliższej jednostce Policji, bądź też dzwoniąc pod numer 76 876 15 20 lub 76 876 14 01.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony