Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

4500 porcji marihuany

Data publikacji 11.02.2015

Wrocławscy policjanci z komendy wojewódzkiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zabezpieczyli w jednym z mieszkań marihuanę w ilości pozwalającej na uzyskanie blisko 4500 porcji tego środka odurzającego. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna za posiadanie narkotyków będzie odpowiadał przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w związku z informacją o większej ilości narkotyków, jaka miała się znajdować w jednym z wrocławskich mieszkań, udali się pod ustalony adres. Na miejscu informacje policjantów potwierdziły się. W trakcie przeszukania lokalu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ilość marihuany, z której można by uzyskać blisko 4500 porcji handlowych tego środka odurzającego. Zatrzymano też 29 – letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy oraz ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonej marihuany, a także to, co zatrzymany mężczyzna zamierzał z nią zrobić.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, kara ta może wzrosnąć nawet do lat 10.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony