Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prezesi i pracownicy dwóch firm zatrzymani za pranie pieniędzy

Data publikacji 12.02.2015

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz bydgoskiej Kontroli Skarbowej zatrzymali kolejne osoby, które zamieszane są w pranie brudnych pieniędzy. W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Toruniu zarzuty usłyszały już 43 osoby. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci Wydziału w Toruniu Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z funkcjonariuszami bydgoskiej Kontroli Skarbowej, zatrzymali kolejnych 9 osób, które podejrzane są o pranie pieniędzy oraz popełnienie szeregu przestępstw skarbowych. Do zatrzymań doszło na terenie Torunia oraz powiatu chełmińskiego. Podejrzani usłyszeli zarzuty prania pieniędzy - chodzi o nie mniej niż 57,6 mln złotych, 1,4 mln euro i 980 tys. dolarów.

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Toruniu zastosował wobec podejrzanych dozory policyjne, zakaz opuszczania kraju, a także poręczenia majątkowe - w sumie na 20 tys. złotych. Wobec dwóch podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze, na poczet grożących podejrzanym kar i grzywien, zabezpieczyli mienie w postaci nieruchmości za 80 tys. złotych. Jak dotąd w tej sprawie zabezpieczono majątek za ponad 2,2 mln złotych.

Podejrzani to pracownicy i prezesi dwóch firm, które pozorowały legalność transakcji w obrocie metalami szlachetnymi.

Zatrzymania są kolejnym etapem śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Toruniu. Dotychczas zarzuty w tej sprawie przedstawiono już 43 podejrzanym.

Śledczy zapowiadają, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

CBŚP Toruń

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.8 MB)

Powrót na górę strony