Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali trzy samochody marki BMW

Data publikacji 12.02.2015

Stołeczni policjanci odzyskali trzy samochody marki BMW. Jeden z pojazdów, o wartości 100 tys. złotych, został skradziony w połowie stycznia na terenie Austrii. Był zarejestrowany w Systemie Informacyjnym Schengen. Pochodzenie kolejnych dwóch jest ustalane. Do sprawy został zatrzymany 39-letni mężczyzna, przy którym policjanci znaleźli kluczyki do tego auta. Mariuszowi A. został przedstawiony zarzut paserstwa. Działania stołecznych funkcjonariuszy i austriackiej policji koordynowało Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

Policjanci zajmujący się w komendzie stołecznej przeciwdziałaniem i zwalczaniem przestępczości samochodowej wraz z grupą zadaniową Tokio otrzymali informację, gdzie może znajdować się poszukiwany przez austriacką policję, skradziony w wyniku kradzieży z włamaniem do jednego z domów w Saltzburgu, samochód marki BMW.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Podjęli czynności weryfikacyjne i sprawdzające wiarygodność otrzymanej informacji. W dalszej kolejności rozpoczęli obserwację, która zakończyła się ujawnieniem i zabezpieczeniem pojazdu, który złodzieje wyprowadzili z garażu po uprzedniej kradzieży kluczyków metodą na tzw. śpiocha.

Wartość samochodu została oszacowana na 100 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali 39-letniego Mariusza A., który twierdził, że kupił ten samochód kilkanaście dni wcześniej. Ponadto w warsztacie należącym do 39-latka funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kolejne dwa pojazdy marki BMW serii 5 i 6, w których mogły zostać przerobione cechy identyfikacyjne. Teraz policjanci ustalają, skąd i kiedy oba pojazdy zostały skradzione.

Mężczyzna został zatrzymany, a skradziony w Austrii samochód zabezpieczony. 39-latek usłyszał zarzuty paserstwa. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w tej sprawie są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ.

(KSP / mg)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 13.99 MB)

Powrót na górę strony