Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wywiadowcy ścigali uciekającego kradzionym autem

Data publikacji 12.02.2015

W wyniku samochodowego pościgu ulicami Mińska Mazowieckiego za skradzionym volkswagenem, wywiadowcy zatrzymali podejrzanego o jego kradzież 40-latka i odzyskali auto. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Podejrzanemu przedstawiono już dwa zarzuty karne. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wywiadowcy podczas patrolu z Mińska Mazowieckiego odebrali drogą radiową komunikat „omega” o skradzionym volkswagenie. Policjanci ruszyli w poszukiwaniu auta. W pewnej chwili zobaczyli, jak opisywany samochód skręcił z ulicy Siennickiej w ulicę Warszawską. Wywiadowcy rozpoczęli pościg. W momencie, kiedy użyli świateł pojazdu uprzywilejowanego, volkswagen nagle przyspieszył, a później nagle skręcił w ulicę Parkową. Na ulicy Topolowej samochód zatrzymał się. Policjanci zobaczyli, jak kierowca wysiada z auta i zaczyna uciekać.

Wywiadowcy byli szybsi i po kilkudziesięciu metrach zatrzymali uciekiniera. Następnie użyli kajdanek, wezwali wsparcie do zabezpieczenia auta i przewieźli mężczyznę do komendy.

Podejrzanym o kradzież auta okazał się 40-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Zanim trafił do policyjnej celi, został zbadany alkomatem. Urządzenie wskazało, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzźnie przedstawiono już zarzuty karne, między innymi kradzieży volkswagena i jazdy w stanie nietrzeźwości. 40-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.52 MB)

Powrót na górę strony