Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny tymczasowy areszt do sprawy narkotykowej

Data publikacji 12.02.2015

Na trzy miesiące do aresztu trafił kolejny mężczyzna zajmujący się procederem narkotykowym. To 28 – letni mieszkaniec Łęcznej. Jest piątą osobą, której zostały przedstawione zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. W tej sprawie policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na fakt, że mężczyzna działał w warunkach recydywy naraził się tym samym na surowszą karę.

Przypomnijmy okoliczności prowadzonej sprawy: w miniony piątek w miejscowości Zofiówka w gminie Łęczna policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford Mondeo za kierownicą, którego siedział 29 – letni mieszkaniec gminy Ludwin. Funkcjonariusze podczas kontroli pojazdu ujawnili reklamówkę z zawartością suszu roślinnego Okazało się, że jest to marihuana. Łącznie zabezpieczono 1 kilogram tego narkotyku.

W wyniku dalszych czynności policjanci ustalili pozostałych mężczyzn zajmujących się procederem narkotykowym. Już następnego dnia policjanci zatrzymali 27 – letniego mieszkańca gminy Wólka Lubelska. Jak się okazało, to właśnie on pośredniczył w przekazaniu kilograma marihuany 29 – latkowi za kwotę 12 tys. zł. Ponadto policjanci ustalili, że w styczniu br. również zbył za 6 tys. zł. pół kilograma marihuany, która następnie trafiła w ręce mieszkańca gminy Łęczna.

Podczas przeszukania w pokoju 27 – latka, w zatyczce od dezodorantu oraz w kieszeni bluzy policjanci znaleźli dwa woreczki foliowe z zawartością suszu. To była również marihuana.

Do tej sprawy w minioną niedzielę zatrzymano kolejne osoby. W ręce kryminalnych z Lublina wpadł 27 – letni diler mieszkaniec Lublina. Z kolei w ręce łęczyńskich policjantów wpadł 37 – letni odbiorca, mieszkaniec gminy Łęczna.

Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. Dodatkowo mieszkaniec gminy Wólka Lubelska usłyszał zarzut posiadania marihuany. Decyzją sądu zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

We wtorek do tej sprawy policjanci zatrzymali piątą osobę - 28 - letniego mieszkańca gminy Łęczna. Mężczyzna usłyszał zarzut uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na fakt, że 28 - letni mieszkaniec Łęcznej działał w warunkach recydywy, naraził się tym samym na surowszą karę.

(KWP w Lublinie / mw)

 

Powrót na górę strony