Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli 80-letniej kobiecie

Data publikacji 12.02.2015

Policjanci z Głogówka pomogli 80-letniej kobiecie, którą w złym stanie fizycznym znaleźli w mieszkaniu. Funkcjonariusze wybijając szybę w drzwiach weszli do środka i udzielili kobiecie pierwszej pomocy. Informację o tym, że jednej z mieszkanek miasta mogło się coś stać, przekazał Policji zaniepokojony sąsiad.

Wczoraj, tuż po godzinie 6:00 mieszkaniec Głogówka zadzwonił na numer alarmowy Policji i poinformował, że jego sąsiadce mogło stać się coś złego. Ze zgłoszenia wynikało, że kobeta wzywała pomocy, jednak drzwi do jej mieszkania były zamknięte.

Dyżurny niezwłocznie skierował pod wskazany adres patrol dzielnicowych. Kiedy na miejscu pojawili się sierżanci Katarzyna Bandurowska i Jarosław Przyślak, usłyszeli wołanie o pomoc. Natychmiast wybili szybę w drzwiach i otwierając od wewnątrz zamek weszli do mieszkania. W pokoju na łóżku zauważyli leżącą kobietę, która była bardzo słaba, nie mogła wstać z łóżka, a kontakt z nią był utrudniony.  Dzielnicowi udzielili kobiecie pierwszej pomocy i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe.

Po przebadaniu starsza pani została oddana pod opiekę rodzinie. Funkcjonariusze o zdarzeniu poinformowali także Ośrodek Pomocy Społecznej.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja