Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierował skradzionym samochodem

Data publikacji 12.02.2015

Policjanci z Poznania zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o kradzież pojazdu renault trafic. Auto odzyskano zanim właściciel zgłosił jego utratę. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową wraz z Grupą Realizacyjną Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu 4 lutego br. zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież renault trafic. Samochód ukradli na terenie Wrześni. Jego wartość oszacowano na ponad 60 tysięcy złotych.

Mężczyźni samochód ukradli z terenu posesji w nocy z 3 na 4 lutego br. Dwaj sprawcy swoim samochodem „pilotowali” skradzione renault, które prowadził ich kolega. Przejeżdżając przez podpoznańską Dąbrowę, natrafili na policjantów, którzy wytypowali ich do kontroli. Mężczyźni jednak zlekceważyli polecenia funkcjonariuszy i gwałtownie przyspieszyli. Po krótkim pościgu cała trójka została zatrzymana.

Jak ustalili policjanci, sprawcy, by dostać się do renault, wybili szybę, a do uruchomienia pojazdu użyli specjalnego urządzenia.

Podejrzanymi okazali się dobrze znani policji mieszkańcy powiatu poznańskiego w wieku od 26 do 43 lat. Teraz odpowiedzą za kradzież z włamaniem.  Ponadto najmłodszy z nich, 26-latek , prowadząc skradziony pojazd, w organizmie miał blisko promil alkoholu, a do przestępstwa dopuścił się w trakcie elektronicznego dozoru. Opaski elektronicznej pozbył się przed kilkoma miesiącami,  w związku z czym zostały wszczęte wobec niego poszukiwania.

Zatrzymania te jednak nie zamknęły sprawy. Policjanci w toku dalszych czynności zatrzymali kolejnego mężczyznę. Podejrzany ten wraz z powyższą grupą trzech mężczyzn dokonał w styczniu br. kradzieży innego renault.

Wobec trzech mężczyzn sąd na wniosek prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, a wobec czwartego dozór policyjny. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia. Dodatkowo najmłodszy z nich odpowie za złamanie dozoru elektronicznego i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

(KWP w Poznaniu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 13.57 MB)

Powrót na górę strony