Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za wyłudzenie z banku ponad ćwierć miliona złotych

Data publikacji 12.02.2015

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie ustalonemu i zatrzymanemu przez lubińskich policjantów, a podejrzanemu o wyłudzenie z jednego z banków ponad 250 tys. złotych. W tym celu, na podstawie sfałszowanych dokumentów, mężczyzna składał w banku wnioski o udzielenie kredytów na osoby, które w rzeczywistości nie miały nawet pojęcia, że stały się kredytobiorcami. Zatrzymany został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, w wyniku pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji, natrafili na ślad oszusta. Z ich ustaleń wynikało, że podejrzewany mężczyzna mógł w nielegalny sposób zaciągnąć kredyty w jednym z banków na kwotę ponad 250 tysięcy złotych. W tej sprawie zatrzymali 30 – letniego legniczanina.

W trakcie czynności, prowadzonych wraz z lubińską prokuraturą, policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna założył działalność gospodarczą na terenie Lubina. Zgodnie ze zgłoszeniem miała ona polegać na sprzedaży towarów. Po skompletowaniu stosownych dokumentów i uwiarygodnieniu swojej działalności, sprawca przystąpił do działania.

W tym celu, na podstawie sfałszowanych dokumentów, mężczyzna składał w banku wnioski o udzielenie kredytów na osoby, które w rzeczywistości nie miały nawet pojęcia, że stały się kredytobiorcami. Jak ustalili policjanci, do chwili zatrzymania podejrzany w ten sposób wyłudził z banku kwotę ponad 250 tysięcy złotych.
 
Policjanci wraz z prokuraturą w dalszym ciągu szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy oraz nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował już wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

W związku z tym, że zatrzymany mężczyzna swoją działalnością naraził bank na straty w mieniu o znacznej wartości, w chwil obecnej może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony