Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o pedofilię

Data publikacji 12.02.2015

Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który próbował nawiązać kontakty seksualne z małoletnim chłopcem. Pedofil wpadł dzięki czujności rodziców 8-latka. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

Mężczyzna skontaktował się z chłopcem za pośrednictwem komunikatora internetowego. Namawiał go na wysyłanie nagich zdjęć, usiłował zaaranżować spotkanie. Rodzice chłopca wykazali się rozwagą i bacznie przyglądali się jego działaniu w sieci. Szybko odkryli, że ich dziecko mogło paść ofiarą pedofila, o czym niezwłocznie poinformowali policjantów.

Śledczy ściśle współpracowali w tej sprawie z Prokuraturą Rejonową Bielsko-Biała Południe. W krótkim czasie zidentyfikowali i zatrzymali sprawcę. Weszli do jego mieszkania w jednym ze śląskich miast, gdzie zabezpieczyli sprzęt komputerowy oraz 6 telefonów komórkowych, zawierających najprawdopodobniej pliki filmowe i zdjęcia z dziecięcą pornografią. Analizę zawartości tych nośników zlecono biegłym sądowym.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za przestępstwa te może mu grozić nawet do 2 lat za kratami. O jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator.

(KWP w Katowicach

Powrót na górę strony