Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali uprawę marihuany

Data publikacji 12.02.2015

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej i słupskiej komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 37 lat podejrzanych o nielegalną uprawę konopi indyjskich. Obaj zatrzymani to mieszkańcy powiatu słupskiego. W trakcie przeszukań kryminalni zabezpieczyli 156 krzaków marihuany i 100 gramów gotowego narkotyku. Za tego typu przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, wspólnie z policjantami ze Słupska, zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu słupskiego. Mężczyźni podejrzewani są o nielegalną uprawę konopi indyjskich. 36-latek został zatrzymany w domu, w którym uprawiał marihuanę. Mężczyzna był zaskoczony i nie stawiał oporu.

Kryminalni zabezpieczyli 156 krzaków konopi indyjskich i urządzenia służące do naświetlania, nawadniania i wentylacji. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli jeszcze 100 gramów gotowego narkotyku. Następnego dnia policjanci zapukali do drzwi mieszkania drugiego z podejrzewanych o to przestępstwo mężczyzny. 37-latek nie stawiał oporu w trakcie zatrzymania. 37-latek dziś będzie przesłuchany, niewykluczone, że również usłyszy zarzuty.

Pierwszy z zatrzymanych usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz uprawy marihuany. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony