Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali fałszywego wnuczka

Data publikacji 13.02.2015

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z Pragi Północ zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo na „wnuczka”. 24-latek został zatrzymany w mieszkaniu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że oszukał kobietę i wyłudził od niej 50 000 złotych. Piotr K. trafił do policyjnego aresztu. Po usłyszeniu zarzutu, decyzją sądu, 24-latek został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z Pragi Północ wpadli na trop mężczyzny podejrzanego o oszustwo na „wnuczka”. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawca zatelefonował do 62-latki, podając się za wnuczka i poinformował, że pilnie potrzebuje pieniędzy. Kobieta pomyślała, że faktycznie rozmawia z członkiem rodziny i chcąc mu pomóc wypłaciła z konta 50 000 złotych. Okazało się, że została oszukana.

Policjanci w trakcie analizy sprawy, dotarli do osoby, która najprawdopodobniej ma związek z przestępstwem. Funkcjonariusze zatrzymali 24-latka w jego mieszkaniu. Oszust trafił do policyjnego aresztu. W prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzut. Decyzją sądu, Piotr K. został aresztowany na okres dwóch miesięcy. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony