Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli fałszywe hologramy

Data publikacji 16.02.2015

Komputery, telefony komórkowe i ponad 2 000 fałszywych hologramów. To wszystko opolscy policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu 23-latka. Śledczy podejrzewają mężczyznę o fałszowanie hologramów potwierdzających ważność legitymacji studenckich. „Fałszywki” miały być sprzedawane za pośrednictwem Internetu. Zatrzymanemu 23-latkowi może teraz grozić nawet do 5 lat więzienia.

Policjanci z wydziałów do walki z przestępstwami gospodarczymi Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Opolu wczesnym rankiem weszli do dwóch mieszkań na terenie miasta. Śledczy podejrzewali, że w jednym z nich mogą znajdować się fałszywe hologramy potwierdzające ważność legitymacji studenckich. „Fałszywki” miały być sprzedawane na terenie całego kraju za pośrednictwem popularnych aukcji internetowych oraz portali społecznościowych.  

Śledczy zatrzymali w tej sprawie dwóch młodych mieszkańców Opola. W mieszkaniu 23-latka policjanci zabezpieczyli ponad 2 000 podrobionych hologramów, a także twarde dyski, telefony komórkowe i komputer.

Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna mógł sprzedać na terenie całego kraju nawet kilkadziesiąt tysięcy fałszywych hologramów. Te, naklejane na legitymacje studenckie uprawniały do różnego rodzaju zniżek i przywilejów. Policjanci zabezpieczyli również kilkadziesiąt już zaadresowanych i przygotowanych do wysyłki kopert z podrobionymi hologramami. Zdaniem policjantów 23-latek pobierał za hologram od 50 do 100 złotych.

Pracujący nad sprawą śledczy ustalili kilkadziesiąt osób, które kupiły od 23-latka „fałszywki”. Mężczyzna usłyszał już zarzuty fałszowania dokumentów i posługiwania się nimi, za co może mu grozić nawet do 5 lat więzienia.     

Zdaniem śledczych sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Opolu / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.85 MB)

Powrót na górę strony