Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za oszustwo "na funkcjonariusza CBŚP"

Data publikacji 16.02.2015

Dwumiesięczny areszt został zastosowany wobec mieszkańca Warszawy, który jest podejrzany o to, że oszukał mieszkankę Gorzowa. Kobieta przekazała 53 tys. zł, z czego 28 tys. zł. policjantom udało się odzyskać. 28-latkowi grozi do 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. aresztował 28-letniego mieszkańca Warszawy, któremu przedstawiono zarzut oszustwa. Jest podejrzany o to, że wspólnie z innymi osobami doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Do jednej z mieszkanek Gorzowa zadzwoniła 12 lutego nieznana kobieta, która zapewniała, że jest członkiem jej rodziny. Twierdziła, że pilnie potrzebuje pomocy i prosiła o pieniądze, po które niedługo ktoś przyjedzie. Chwilę po tej rozmowie do starszej kobiety zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji. Podczas rozmowy poinformował, że do starszych osób dzwonią oszuści i przedstawiając się jako członkowie rodzin, proszą o pieniądze. Mężczyzna natomiast jest policjantem, który takie osoby zwalcza. Przekonał kobietę, aby ta przelała pieniądze na wskazane osoby. Miało to pomóc w zatrzymaniu oszustów.

Kobieta pobrała pieniądze i przelała w sumie 53 tys. zł. 28 tysięcy udało się policjantom odzyskać. Do sprawy zatrzymano w Warszawie 28-letniego mieszkańca stolicy. Grozi mu do 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

Przypominamy, że funkcjonariusze nie zwracają się z prośbą o przelanie pieniędzy.  W razie jakichkolwiek podejrzeń należy natychmiast poinformować Policję. Oszuści stosują coraz to inne historie, aby wyłudzić pieniądze. Bądźmy czujni, nie dajmy się oszukać.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony