Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu niespełna dwuletniego chłopca

Data publikacji 18.02.2015

19-latek, który podejrzany jest o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu niespełna dwuletniego chłopca, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia po tym, jak nieprzytomny malec, mający liczne obrażenia, trafił do szpitala.

Przypomnijmy: w miniony poniedziałek (16.02.15) około 11:00 dyspozytor pogotowia ratunkowego powiadomił dyżurnego włocławskiej policji, że do szpitala zostało przewiezione niespełna dwuletnie dziecko. Z relacji informującego wynikało, że chłopczyk był nieprzytomny i miał obrażenia, które wskazywały na to, że mógł paść ofiarą przemocy. Do wyjaśnienia, decyzją prokuratora, zatrzymany został 19-latek, który wcześniej opiekował się malcem. Mężczyzna był trzeźwy.

Na podstawie zgromadzonych materiałów jeszcze wczoraj (17.02.15) po południu policjanci z komendy miejskiej we Włocławku przedstawili 19-latkowi ustnie, do protokołu, zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu chłopca.

Dzisiaj w prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzut tej samej treści.

Policjanci doprowadzili 19-latka również do sądu, gdzie zapadła decyzja, że 3 najbliższe miesiące spędzi on za kratami. Grozi mu kara od roku do 10 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony