Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za śmiertelne pobicie

Data publikacji 19.02.2015

Będzińscy stróże prawa zatrzymali czworo mieszkańców powiatu podejrzanych o udział w śmiertelnym pobiciu 51-letniego mężczyzny. Napastnicy skatowali swoją ofiarę w należącym do niej domu w Dobieszowicach. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd i prokurator. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym trójce podejrzanych grozi kara nawet 12 lat więzienia. Czwarta osoba odpowie za nieudzielenie pomocy 51-latkowi.

Do brutalnego pobicia 51-letniego mieszkańca Dobieszowic doszło 12 lutego br. w godzinach wieczornych w jego domu. Jak ustalili śledczy, w mieszkaniu ofiary feralnego dnia miała miejsce suto zakrapiana alkoholem impreza. W budynku oprócz właściciela domu przebywali jego znajomi - dwie kobiety w wieku 25 i 51 lat oraz dwaj mężczyźni w wieku 52 i 43 lat. Między uczestnikami imprezy doszło w pewnym momencie do kłótni, której finałem było dotkliwe pobicie właściciela domu.

Troje zatrzymanych usłyszało zarzuty pobicia skutkującego śmiercią człowieka, za co grozi kara nawet 12 lat więzienia. 51-latka odpowie natomiast za nieudzielenie pomocy ofierze pobicia, za co grożą jej 3 lata więzienia. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony