Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po pościgu odzyskali skradziony samochód

Data publikacji 19.02.2015

Policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu Dodge Ram. Podejrzany został zatrzymany po policyjnym pościgu. Samochód warty blisko 40 tysięcy złotych powrócił do właściciela. Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

17 lutego br. o wczesnych godzinach porannych z jednej z podpoznańskich miejscowości skradziono samochód Dodge Ram. Właściciel, który zauważył moment kradzieży natychmiast o wszystkim poinformował Policję. Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia bardzo szybko namierzyli podejrzanego. Mężczyzna uciekając autem nie reagował na policyjne sygnały do zatrzymania. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

Po jakimś czasie pojazd, którym uciekał mężczyzna, uległ awarii więc podejrzany kontynuował ucieczkę pieszo. Po krótkiej chwili został zatrzymany. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Poznania, znany dobrze Policji.

Zatrzymany odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny.

Dodge Ram powrócił do właściciela.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony