Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za napad w mieszkaniu

Data publikacji 19.02.2015

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi 32-latkowi, który jest podejrzany o rozbój oraz kradzież i uszkodzenie ciała. Mężczyzna, wraz z towarzyszącym mu kompanem, wtargnął do jednego z mieszkań w Lipnie. Zaatakował przebywających tam mężczyzn, żądając wydania pieniędzy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Kryminalni z Lipna zdobyli informacje o napadzie rabunkowym, do którego doszło na terenie miasta. Funkcjonariusze ustalili, że późnym wieczorem dwaj mężczyźni wtargnęli do jednego z mieszkań, gdzie agresywnie zaatakowali przebywających tam mężczyzn. Jednego z nich dotkliwie pobili, a także polewali gorącą wodą z czajnika, żądając wydania pieniędzy. Napastnicy skradli pokrzywdzonym 150 złotych, konsolę do gier komputerowych oraz opaskę odblaskową. Pobity 31-latek trafił do szpitala. Zajmujący się sprawą kryminalni zgromadzili informacje i dowody, na podstawie których na początku tygodnia zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napad. Od razu trafił on do policyjnego aresztu.

Następnego dnia prokurator przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty rozboju oraz kradzieży i uszkodzenia ciała. Funkcjonariusze odzyskali skradzioną przez napastników konsolę, którą znaleźli w jednym z lombardów.

Kryminalni doprowadzili podejrzanego 32-latka przed oblicze sądu, gdzie zapadła decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Zatrzymanie wspólnika aresztowanego mieszkańca Lipna jest tylko kwestią czasu.

( KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony