Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w ciągu 10 minut od napadu

Data publikacji 19.02.2015

Mężczyźni napadli na wracającą do domu młodą kobietę. Jeden z nich dusił ją, drugi przeszukiwał kieszenie. Łupem napastników padła torebka. Sprawcy napadu zostali zatrzymani 10 minut później. Wpadli w ręce funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji KWP w Lublinie

Z wnioskiem o tymczasowy areszt policjanci doprowadzają dziś do prokuratury 33- i 37-latka. Do rozboju doszło w miniony wtorek około godz. 20.30. w rejonie ul. Kunickiego. Młoda kobieta wracała do domu. Kierując się w stronę bloków, nagle została napadnięta przez dwóch mężczyzn. Jeden z napastników zaczął ją bić i dusić, drugi przeszukiwał jej kieszenie. Łupem sprawców padła torebka z dokumentami, pieniędzmi i rzeczami osobistymi. Napastnicy nie uciekli daleko. Wpadli w ręce funkcjonariuszy 10 minut później.

Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy miasta w wieku 33 i 37 lat, obaj dobrze znani policjantom. Byli karani w przeszłości za rozboje i pobicia. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Dziś mundurowi doprowadzać ich będą do prokuratury i sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / ms)

Powrót na górę strony