Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uczestniczył w pracach Parlamentarnego Zespołu Ratownictwa Wodnego, Brzegowego i Morskiego

Data publikacji 19.02.2015

Sierż. sztab. Jarosław Białochławek uczestniczył w spotkaniu z Przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu Ratownictwa Wodnego, Brzegowego i Morskiego Posłem Piotrem Van der Coghenem. Panowie rozmawiali o zmianach w ustawie o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych. Nyski policjant jest ratownikiem WOPR i Prezesem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Nysie.

W budynku Sejmu odbyło spotkanie Parlamentarnego Zespołu Ratownictwa Wodnego, Brzegowego i Morskiego. Przedstawicielem WOPR z Opolszczyzny był sierż. sztab. Jarosław Białochławek, który oprócz tego, że jest policjantem, jest również ratownikiem WOPR i Prezesem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Nysie.

Spotkanie z Przewodniczącym Zespołu Posłem Piotrem Van der Coghenem, dotyczyło kwestii wprowadzania zmian do ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele WOPR, MOPR, PSP i innych organizacji ratownictwa wodnego. Proponowane zmiany mają w znaczący sposób wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa osób przebywających na terenach wodnych.

Sierż. sztab. Jarosław Białochławek na co dzień pełni służbę w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nysie. Jest ratownikiem WOPR i  jednocześnie prezesem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Nysie. Jako kierownik Sezonowego Ogniwa Służby Wodnej Policji szkoli i przygotowuje do służby policyjnych wodniaków z całej Opolszczyzny.  

Funkcjonariusz nyskiej komendy oprócz działań profilaktycznych, propagujących bezpieczne zachowania i wypoczynek nad wodą, przeprowadził również wiele akcji ratunkowych.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony