Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpodstawnie wezwał policjantów, a później ich zaatakował

Data publikacji 19.02.2015

Nawet 10 lat więzienia grozi 42-latkowi z gminy Rogowo w powiecie żnińskim, który najpierw bezpodstawnie wezwał patrol policji do swojego mieszkania, a gdy mundurowi przyjechali na miejsce ruszył na nich z odpaloną piłą motorową. Na szczęście mężczyzna szybko został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj, po wytrzeźwieniu, usłyszy zarzuty, a o dalszym jego losie zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj (18.02.2015 r.)  o 17:20 w miejscowości Łaziska w powiecie żnińskim. Wtedy to policjanci otrzymali zgłoszenie od mężczyzny o awanturze wywołanej przez jego żonę. Policjanci od razu pojechali we wskazane miejsce. Jeszcze wtedy nie przypuszczali, że interwencja będzie miała taki przebieg. Gdy mundurowi przyjechali pod wskazany adres, przy bramie, zauważyli mężczyznę, jak się później okazało zgłaszającego, który trzymał w rękach piłę motorową. Już w momencie gdy funkcjonariusze wysiadali z radiowozu zostali obrzuceni wyzwiskami. Później było bardziej niebezpiecznie, gdyż mężczyzna odpalił piłę i ruszył na policjantów. Napastnik nie reagował na żadne polecenia, dlatego funkcjonariusze zmuszeni byli go obezwładnić.

Na szczęście ani policjanci, ani mężczyzna nie odnieśli obrażeń. Zatrzymany 42-latek był pod wpływem alkoholu -  miał prawie 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Gdy dojdzie do siebie usłyszy zarzuty gróźb oraz czynnej napaści na policjantów. Grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony