Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„To był dla mnie zaszczyt i honor służyć w garnizonie świętokrzyskim”

Data publikacji 19.02.2015

„Panie Komendancie Główny Policji, nadinsp. Jarosław Szymczyk melduje zdanie stanowiska Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach” - tymi słowami generał Jarosław Szymczyk pożegnał się dziś z garnizonem świętokrzyskim, po trzyletnim dowodzeniu nim. Uroczystości towarzyszyło wiele emocji, wzruszeń oraz podziękowań i życzeń.

Oddanie honoru sztandarowi Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz złożenie meldunku – w ten sposób zgodnie z ceremoniałem policyjnym, z garnizonem żegnał się dziś nadinsp. Szymczyk. Wszyscy obecni na uroczystości nie kryli swojego przejęcia, kierując na ręce Pana Komendanta słowa podziękowania za wspaniałą dotychczasową współpracę oraz serdeczne życzenia dalszych sukcesów.

Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosław Schossler w swojej wypowiedzi podkreślił, że generał Szymczyk odchodzi z naszego województwa tylko i wyłącznie dlatego, aby już jutro objąć kierownictwo w największym garnizonie w kraju - garnizonie śląskim. Zaznaczył, że decyzja Ministra Spraw Wewnętrznych oraz Komendanta Głównego Policji  jest przede wszystkim docenieniem jego dotychczasowych osiągnięć w służbie.

Rozstając się ze świętokrzyskimi policjantami, ustępujący dziś Komendant zaznaczył, że w naszym województwie spotkał ludzi wiedzących co to jest ciężka praca i przez ostatnie lata miał przyjemność współdziałać z osobami, które z ogromnym zaangażowaniem realizują swoje obowiązki. Nadinsp. Szymczyk słowami „To był dla mnie zaszczyt i honor służyć w garnizonie świętokrzyskim” podziękował wszystkim, z którymi miał okazję dotychczas współpracować.

Oprócz kadry kierowniczej garnizonu świętokrzyskiego w spotkaniu udział wzięli między innymi: Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, Podsekretarz Stanu w MON Beata Oczkowicz, Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej oraz Ksiądz Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej Marian Florczyk, Sekretarz Województwa Świętokrzyskiego Bernard Antos, Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski, kapelani garnizonu, a także przedstawiciele stowarzyszeń i związków zawodowych. Wśród zaproszonych gości obecni byli także przedstawiciele władz rządowych i samorządowych oraz wymiaru sprawiedliwości.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja