Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste wprowadzenie Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

Data publikacji 20.02.2015

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się wprowadzenie na stanowisko Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinspektora Jarosława Szymczyka. Wprowadzenia dokonał Komendant Główny Policji nadinspektor Krzysztof Gajewski w obecności władz województwa, zaproszonych gości, związków zawodowych oraz kierownictwa jednostek Policji naszego regionu i KWP w Katowicach. Jednocześnie z garnizonem śląskim pożegnał się dotychczasowy komendant - nadinspektor Krzysztof Jarosz.

Ceremonia rozpoczęła się od meldunku złożonego Komendantowi Głównemu Policji i wprowadzenia sztandaru. Po odczytaniu decyzji personalnych Ministra Spraw Wewnętrznych głos zabrał Komendant Główny Policji nadinspektor Krzysztof Gajewski, który wręczył dokumenty odchodzącemu i wprowadzanemu komendantowi. Kolejnymi elementami były: pożegnanie i powitanie ze sztandarem KWP w Katowicach oraz okolicznościowe wystąpienia. Uroczystość zakończyło złożenie meldunku oraz odprowadzenie sztandaru. Następnie obaj generałowie - nadinsp. Jarosław Szymczyk i nadinsp. Krzysztof Jarosz spotkali się z dziennikarzami relacjonującymi uroczystości.

W ceremonii, oprócz kadry kierowniczej śląskiego garnizonu, udział wzięli: Wicewojewoda Śląski, Dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Śląskiego, Komendant Szkoły Policji w Katowicach, przedstawiciele związków zawodowych oraz szefowie służb i instytucji współpracujących na co dzień z Policją.

Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Nadinsp. Jarosław Szymczyk pełni służbę w Policji od 1990 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez większość swojej służby w Policji związany z województwem śląskim, w szczególności z miastem Gliwice, gdzie zdobywał niezbędne doświadczenie policyjne, pełniąc służbę na wielu stanowiskach wykonawczych. W 2001 roku został komendantem komisariatu. Kolejnym krokiem w karierze zawodowej było powołanie w 2004 roku na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach, a następnie w 2006 roku na stanowisko komendanta. We wrześniu 2007 roku został Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie. W kwietniu 2008 roku powrócił na Śląsk obejmując stanowisko Zastępcy, a następnie w 2011 roku Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Od lutego 2012 roku do 19 lutego 2015 kierował świętokrzyskim garnizonem Policji. Z dniem 20 lutego 2015 roku powołany został na stanowisko Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja