Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odłam „grupy mokotowskiej” rozbity

Data publikacji 21.02.2015

Stołeczni policjanci z Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw zatrzymali 6 osób powiązanych z grupą mokotowską. Mężczyźni trudnili się międzynarodowym przemytem i handlem narkotykami oraz handlem bronią palną. W ubiegłym roku w śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie zatrzymano 15 członków tej zorganizowanej grupy przestępczej.

Stołeczni policjanci w jednym momencie weszli do kilku mieszkań w województwie mazowieckim. Przy wsparciu grupy realizacyjnej KSP, policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn. Robert A. (46 l.), Jacek K. (58 l.), Tomasz K. (36 l.), Artur K. (26 l.), Patryk K. (21 l.) i Tadeusz W. (43 l.) nie stawiali oporu. Mężczyźni zostali przewiezieni do Komendy Stołecznej Policji, a później do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. Tutaj usłyszeli zarzuty przemytu i handlu marihuaną, amfetaminą, kokainą i mefedronem. Mężczyźni podejrzewai są o wprowadzenie do obrotu nie mniej niż 100 kilogramów marihuany, kilku kilogramów amfetaminy i innych środków odurzających.

Oprócz tego Robert A. i Tadeusz W. podejrzewani są o handel bronią palną różnego rodzaju –pistoletami CZ i bronią długą – m.in. AKMS i Kałasznikowami.

Wszyscy zatrzymani najbliższe miesiące spędzą w tymczasowym areszcie. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KSP / mb)

Powrót na górę strony