Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł kolejny fałszywy krewny

Data publikacji 23.02.2015

Podejrzany o usiłowanie oszustwa „na krewnego” wpadł w ręce policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Pragi Północ. Szybko zorganizowana zasadzka doprowadziła do zatrzymania Sebastiana S. Z informacji policjantów wynika, że sprawca w trakcie rozmowy telefonicznej z pokrzywdzonym podawał się za krewnego, a potem również za funkcjonariusza, przekonując, że bierze udział w akcji, dzięki której oszuści zostaną zatrzymani. Dzięki czujności pracownika banku, nie doszło do przekazania pieniędzy. 18-latek trafił do policyjnego aresztu. Po usłyszeniu zarzutu został objęty dozorem policyjnym.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością do walki przeciwko mieniu z Pragi Północ zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie oszustwa na tzw. krewnego i funkcjonariusza.

Sprawca, w trakcie rozmowy telefonicznej z pokrzywdzonym podawał się za krewnego, a potem również za funkcjonariusza, przekonując, że bierze udział w akcji, dzięki której oszuści zostaną zatrzymani. 81-latek zamierzał pobrać z banku wszystkie swoje oszczędności, aby przekazać je rzekomemu krewnemu, który poprosił o 30 tys. złotych.

Dzięki czujności pracownika banku nie doszło do przekazania pieniędzy. Policjanci wkroczyli do akcji i zatrzymali „na gorąco” 18-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwo. Sebastian S. trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania oszustwa. Decyzją prokuratora, wobec mężczyzny został zastosowany dozór policyjny.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony