Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 20 osób po tzw. ustawce

Data publikacji 23.02.2015

20 osób z województwa mazowieckiego oraz podkarpackiego, podejrzewanych o udział w tzw. ustawce, zatrzymali świętokrzyscy policjanci. Najprawdopodobniej miała ona miejsce na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Skorzów, na granicy powiatu buskiego i kieleckiego. W samochodach zatrzymanych osób funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. siekierę, nóż, rękawice sportowe, ochraniacze na zęby, race i kominiarkę. Mężczyźni tłumaczyli stróżom prawa, że z tym ekwipunkiem wracali z gór, gdzie byli na nartach.

Policjanci informacje o konfrontacji dwóch grup pseudokibiców otrzymali wczoraj po południu. Jak z nich wynikało, grupa kilkudziesięciu osób w białych koszulkach zatrzymała samochody, z których wysiedli inni mężczyźni. Prawdopodobnie przy drodze krajowej nr 73, w miejscowości Skorzów, na granicy powiatu buskiego i kieleckiego, doszło pomiędzy nimi do starcia.

Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy zatrzymali do kontroli 3 auta osobowe marki Toyota, Skoda oraz Renault. Znajdowało się w nich 11 mężczyzn z województwa mazowieckiego w wieku od 17 do 30 lat. W wyniku przeprowadzonych czynności, funkcjonariusze w samochodach ujawnili oraz zabezpieczyli m.in. siekierę, nóż, rękawice sportowe, ochraniacze na zęby, race i kominiarkę. Mężczyźni tłumaczyli stróżom prawa, że z tym ekwipunkiem wracali z gór, gdzie byli na nartach.

Policjanci w trakcie dalszych czynności zatrzymali kolejnych dziewięciu mężczyzn z Mielca podejrzewanych o udział w bójce, w wieku od 27 do 32 lat. Poruszali się oni dwoma samochodami osobowymi marki Alfa Romeo oraz Ford.

Obecnie policjanci prowadzą w tej sprawie dalsze czynności w celu ustalenia pozostałych osób mogących brać udział w tzw. ustawce.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie, dziś odpowiedzą na pytania prokuratora. Za udział w bójce grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony