Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni zatrzymani podejrzani o skimming

Data publikacji 23.02.2015

Śródmiejscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwie osoby z podwójnym obywatelstwem Rumunii i Mołdawii. Mężczyźni wpadli w zasadzkę w chwili, kiedy przyszli zdemontować nakładkę umieszczoną na jednym z bankomatów. 30 i 40-latkowi za ten czyn grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd.

Policyjna akcja wymierzona w przestępców zajmujących się skimmingiem miała miejsce w miniony weekend wieczorem w pobliżu jednego z bankomatów w centrum miasta. Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego wiedzieli, że na bankomacie zainstalowane jest urządzenie służące do kopiowania danych z kart klientów.

Pozostało więc uzbroić się w cierpliwość, zorganizować zasadzkę i zatrzymać na gorącym uczynku osoby mające związek z tym przestępstwem. Tak też się stało. Po godzinie 18:00 do bankomatu przyszło dwóch mężczyzn, którzy zabrali się do demontażu urządzenia, wtedy zostali zatrzymani.

Okazało się, że to mężczyźni w wieku 30 i 40 lat legitymujący się dwoma paszportami, mołdawskim i rumuńskim. Obydwie osoby usłyszały już zarzut z art. 310 § 4 kodeksu karnego, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje dzisiaj sąd.

(KSP / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.37 MB)

Powrót na górę strony