Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

4 tys. porcji narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 23.02.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie i handel środkami odurzającymi na terenie miasta. W mieszkaniu podejrzanego funkcjonariusze zabezpieczyli 4 tys. porcji narkotyków m.in. marihuanę, amfetaminę i heroinę syntetyczną, a także wagi elektroniczne i blisko 30 tysięcy złotych. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzany odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło na terenie dzielnicy Stare Miasto. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu podejrzewając mężczyznę o przestępstwa narkotykowe zorganizowali zasadzkę w jego miejscu zamieszkania. Policjanci przeszukując lokal zajmowany przez 42-latka ujawnili i zabezpieczyli ponad 3.4 tysiąca porcji amfetaminy, a także marihuanę, heroinę syntetyczną, tabletki psychotropowe, wagi elektroniczne i pieniądze: blisko 30 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto prowadzący dalsze czynności w związku z zatrzymaniem 42-latka, nadal wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. skąd pochodziły zabezpieczone narkotyki, a także czy podejrzany zajmował się również handlem.

Przypomnijmy, że świetle przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony